Stránky OK2PNQ
Tommypnq(kysela ryba)centrum.cz

2.subregional 2014

5. května 2014 v 22:08 |  VKV závody
Přípravy na závod proběhly tradičně = velká očekávání, že dám konečně dohromady další pásma, posilním stávající, nebo alespoň opravím stále zlobící 23cm, se opět nesplnily. Takže jsem si říkal, že alespoň v pátek večer naložím v klidu auto, abych se mohl ráno ještě věnovat rodině, to taky nedopadlo, klasika. Během sobotního dopoledne jsem tedy do auta nasnášel všechno to haraburdí, poobědval v rodinném kruhu a někdy kolem 12:30 vyrazil směr kopec. V předchozích dnech u nás lilo, takže výjezd na Větrníky jsem viděl skepticky, ale po příjezdu na odbočku z hlavní silnice na kopec byla cesta suchá, tak jsem tomu dal šanci. Šlo to, v kritických místech cesty -dlouhý dolík na poli, kde voda nemá kam stékat - bylo úplné sucho a za rozjetým autem se dokonce prášilo. Jen jsem doufal, že se splní předpověď, abych se taky dostal zpátky, ne jako minulý rok, kdy mne jeden závod odtahoval soused traktorem a na druhém jsem se vyhrabával sám pomocí kotevních kolíků. Po dojezdu na "vrchol" (má to cca 394mnm) mne ovšem uvítal velmi svěží vítr, takže jsem okamžitě nandal bundu, kulicha a rukavice. Takto vybaven jsem začal budovat cirkus.
Na fotce už je ze střechy sundaná parabola

Montáž antén 70cm a 2m, stožár už byl nahoře prázdný pro nachystání délek kotev.
Antény jsou hotové, parabolu přizvedávám ke vztyčenému stožáru zespodu, teď nově ještě ze žebříku, aspoň už je nad autem. Zbývá zaparkovat auto u stožáru a dodělat vnitřek.

Takhle vypadá cirkus uvnitř

Průběh závodu vcelku klasika, ze začátku 70cm a přetahování nahoru, pak KST a domluva skedů, jako obvykle hodně stanic je připojených, ale neodpovídá. V noci jsem šel spát, zima byla slušná, takže jsem musel nechat nastartované auto. Vítr s autem slušně cloumal celý závod. Rotátor měl problém točit proti větru, o několik spojení jsem kvůli tomu přišel. Používám obyčejný TV rotátor, ale vestavěl jsem úhlový snímač od AMS, takže vidím, jak se rotátoru proti větru nedaří. No do rána jsem to nějak překlepal a následovalo dopolední trápení. Nějaké skedy se zdařily, ale aktivita byla malá, na 70cm bída, na 13cm uz jenom 3 spojení, ale to je vlastně nadstandard. Po poledni jsem pak rozdal pár bodů na dvoumetru. Nakonec se podařilo pár pěkných spojení na 23cm s DF9IC na fantastickou vzd. 602km a 9A2SB, v poledne ještě s DF4IAO na vzd. 524km, který pak byl slyšet ještě hodinu v pěkné síle. Na pásmech byl klid bez rušení, akorát místní stanice mi potvůrky prolízají mezi přepínačem na MF. Po závodě se všecko podařilo za cca hoďku a půl nastrkat na správná místa v autě a před šestou už jsem byl doma. Dojmy po závodě klasicky únava, promrzlost a úvahy nad smyslem tohohle počínání. Tak snad se z toho do Mikrovlnného závodu zvetím. Snad zase naslyšenou. No a omluvte kvalitu fotek, je to z telefounu. Foťák jsem sice dovezl na kopec, ale před první fotkou mu došla šťáva, tak snad příště.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Vlado Vlado | E-mail | 7. května 2014 v 17:04 | Reagovat

Ahoj.
Na 13 cm tvoj signál bol u mňa 599fb.
Ja som mal trans.DJ6EP, pa 60w a ant wifi.
73 Vlado

2 ok2pnq ok2pnq | 9. května 2014 v 9:08 | Reagovat

Diky za zpravu, ja mam jenom tech 100az 200mW, transvertor vlastni konstrukce a tu 1.7m parabolu, ale skoro vse, co slysim, tak s tim vykonem i udelam, hi. Snad to casem posilim aspon na 1W. Jenom na to musim najit cas.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama