Stránky OK2PNQ
Tommypnq(kysela ryba)centrum.cz

Červenec 2014

Polní den 2014

10. července 2014 v 23:29 | T
Tak a máme to za sebou, největší závod roku je za námi. Ale abych nepředbíhal. Přípravy na závod jsem započal už 14 dnů předem, začal jsem malovat desku transvertoru na 9 a 6cm a taky jsem se začal hrabat v oscilátoru 23cm transvertoru, který se choval poslední závod dost mizerně a rušil okolní stanice. Co se budu rozepisovat, stále odolával a když už mi došla invence a všechny úpravy jsem se rozhodl odstranit v sobotu ráno před závodem, tak prostě přestal nabíhat a vypadl při každém zaklíčování. Bylo rozhodnuto, tohle pásmo jsem odpískal. Závod jsem tedy viděl dost černě, protože 23cm je moje nejoblíbenější pásmo. Zbyly tedy 2m, 70cm a 13cm.
Po naložení auta během zbytku dopoledne jsem si dal doma oběd a vyrazil na kopec. Čekal jsem, co se bude dít, protože v noci a ještě ráno u nás lilo a tak příjezd na kopec byl velká neznámá. No po příjezdu na polní cestu jsem zjistil, že tam nejsou ani kaluže a cesta je úplně suchá. Nahoře jsem ihned postavil stožár a nachystal auto vevnitř. Vcelku vše šlo bez problémů, inovací bylo akorát použití letité 21el. F9FT pro 70cm.
Průběh závodu byl vcelku standardní, akorát byl problém sehnat protistanice pro 13cm. Několik spojení se díky absenci 23cm neuskutečnilo. Na mw chatu bylo již tradičně fůra stanic, které za celý závod na dotaz neodpověděly. Poprvé jsem se také během noci připojoval na 2m/70cm chat, kde jsem měl trochu vyšší úspěšnost, podařilo se tak pár spojení především na jih a jihovýchod. Během nedělního dopoledne jsem pak byl trochu aktivní i na 2m, rušení moc nebylo, ale najít volný flek na výzvu se mi nedařilo. Nakonec jsem vydržel do konce závodu, i když jsem to chtěl zapíchnout dřív. Tak naslyšenou v UHF závodě!
Teď ještě pár fotek:
Sestava v neděli po ránu

Pracoviště v autě
Detail pracoviště

Na kopci přes vesnici byla konkurence OK2IGL a OK2ILA, i přes malou vzdálenost naprosto bezproblémový signál.