Stránky OK2PNQ
Tommypnq(kysela ryba)centrum.cz

UHF contest

22. října 2014 v 7:56
Tak jsem se konecne dostal ke zhodnocení průběhu UHF contestu. Na VHF jsem se nezůčastnil s tím, že mám raději A1 v listopadu, no když jsem si prohlédl možné bodové zisky do MČR, začal jsem si trochu nadávat, jestli to nebyla chyba a jestli mě to nebude stát umístění do 10. místa, které jsem si předsevzal.
Zpátky k UHF ... Před závodem bylo relativně sucho, akorát během nakládání se zatáhlo a po obědě, kdy jsem vyjel směrem na kopec, začalo drobně mrholit. Takže celá stavba byla sice bezproblémová, nicméně v trochu nepříjemném prostředí. Sestava byla skoro tradiční, samozřejmě jsem nestavěl anténu na 2m a místo transvertoru na 23cm, kde definitivně přestal kmitat oscilátor, jsem v pátek dostal od Jirky OK2JEY půjčit FT736R. S tímhle rádiem jsem se nikdy nesetkal, takže to seznamování probíhalo skoro po celý závod. Nicméně fungovalo a nikoho jsem nerušil, takže jeho mise byla splněna. Problém byl akorát logistický, protože jsem pro něj musel vyklidit 80% stolu. A stejně jsem měl skoro před půlkou rádia ještě notebook na deník a chat. Takže o nějaké ergonomii při vysílání se nedalo mluvit. Stavba antén se zdařila bez nějakých problémů v čas a v 15h už veku vše stálo, jak má. Následoval zmiňovaná přestevba uvnitř, nachystání transvertoru na 13cm, notebooku, deníku, klíčů atd. Takže nakonec jsem stejně vysílat začínal až po 16h. No ale cílem bylo přežít, ne zvítězit, hi. Největší zpoždění dělaly problémy se zprovozněním intrnetu přes mobil do notebooku, ale po několika pokusech se to rozběhlo a vydrželo fungovat po celý závod.

Klasická konfigurace letitá 70cm F9FT a dole parabola pro 23, 13cm

FT857 na 70cm, zapůjčená FT736R na 23cm a FT817 jako MF pro 13cm

Průběh závodu byl klasický, prohledat 23cm, přetáhnout na 13cm, pak totéž na 70cm a mezi tím začít lovit na chatu.

Na 13cm opět slyšeno spoustu stanic, na které se se 100mW nedovolám, např. IK3GHY, některé 9A, DL...
Dále se omlouvám stanicím ze severoseverozápadního směru, typicky JO70... zaprvé mám tím směrem mizerný profil, ale hlavně cca 1km vzdušnou čarou mám hned několik wifi poskytovatelů, což skýtá na pásmu přesně ve vašem směru cca S6 -S9 šum. Takže tohle prorazit je dost těžký úkol.


Mapa spojení na 70cm

Mapa spojení na 23cm

Mapa spojení na 13cm


Chtěl bych se zůčastnit i A1 contestu, uvidíme, jaké bude počasí, takže naslyšenou na pásmech, případně v 1. subregionálu v příštím roce!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Honza Honza | E-mail | 12. prosince 2014 v 19:22 | Reagovat

Ahoj Tomáši, tak mě zajímalo odkud vlastně vysíláš a myslím si, že to je z Větrníku nad Lysovicemi, kde jsem několik let bydlel a začal jsem tam chodit 1953 do školy -ale to je dávno...jen mě to zajímalo...Mám na to dávné vzpomínky v makovici hihi. Tehdy jsem na Větrníku byl ale to jsem o radiu ani nevěděl, že existuje.To by bylo na delší povídání. Jo a byl jsem tam asi před 20-ti lety na procházce z Kučerova...
Chtěl jsem ti napsat přímo ale tvoje email adresa se nikde nevyskytuje :-(
No nevadí. Měj se fajn a těším se na další QSO v 2015 a štastný rok 2015!
73, Honza.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama